Winnaars Groei & Bloei fotowedstrijd 2022
De eerste prijs gaat dus naar Ramon Smit met zijn foto 'Onder de Katsura' (hierboven zie je een uitsnede). De tweede prijs is voor Truus Smets met haar foto 'Romantisch hoekje in onze stadstuin'. Beiden krijgen een workshop workshop natuur- en bloemenfotografie bij Martin van Lokven cadeau.
De derde prijs gaat naar Amanda Blom met 'Zeldzame Saitis barbipes springspin in eigen tuin' en Birgitte Bergman met 'Me and my shadow' won de vierde prijs. De vijfde plaats is voor Marjolein Boer
met haar foto 'Slechts 6x6 maar wat n genot ...'. Van harte gefeliciteerd allemaal!
Bekijk hieronder de foto's van alle winnaars en de toelichting van Martin bij de 1e en 2e prijs. Maar eerst nog even de prijzen:
- 1e prijs en 2e prijs: deelname aan een 1-daagse workshop natuur- en bloemenfotografie naar keuze van Martin van Lokven. Zie hier het overzicht van workshops
- 3e prijs: 1 jaar lang gratis lidmaatschap G&B (voor nieuwe én huidige leden)
- 4e prijs: VVV bon van 50,-
- 5e prijs: regenton Rainsaver van de Tuinen-shop
Onder de Katsura door Ramon Smit
1e prijs
Zeer goed gekozen standpunt, met prachtige afgewogen compositie, daarin fraaie diagonalen en invoerende lijn en gebruik van de regel van derden, krachtige compositie tools. Zoals de invoerende kromme van de Azalea rechtsonder naar het ‘spanningspunt’ rechtsboven, de diagonaal van rechtsonder naar de bol in het midden van het beeld en de diagonaal van linksonder naar rechtsboven. Waterpartij en bruggetje fijn in beeld gezet, het hele midden gebruikend. Er staat niets te veel in beeld en de hoeken zijn zeer goed afgesloten. Witbalans en kleur ook helemaal goed. Schitterend ontworpen tuin ook!
Romantisch hoekje in onze stadstuin door Truus Smets
2e prijs
Goed gekozen standpunt met mooie afgewogen compositie, min of meer volgens de regel van derden. Aansnijden dak linksboven, rozen bovenin en groen linksonder heel goed gedaan. Er staat niets teveel op, waardoor de rozen en het zitje maximale aandacht krijgen. Goed gebruik van diagonalen, een krachtig compositiemiddel. Te weten van Hosta links langs de bloempotten naar hoek rechtsonder, van bank links naar rozen rechtsboven en van groen linksonder in hoek via de bloempotten naar de rozen. Prachtig ontworpen stuk tuin! Detail; de Hosta en Buxus staan precies op de goede plek, varen rechts breekt prachtig in vorm.