-
- Latijnse naam
Comanthosphace dependens (Rostrinucula dependens)
-
- Nederlandse naam
huilende Buddleja
-
- Familie
Lamiaceae
-
- Lichtbehoefte
volle zon
-
- Hoogte
125 - 150 cm
-
- Bloeitijd
aug - okt
-
- Type plant
halfheester
-
- Bloem(kleur)
paars
-
- Blad
grijsgroen
-
- Standplaats
vochthoudende maar wel doorlatende grond. Beschut plaatsen.
-
- Verzorging
beschermen tegen langdurige vorst. Na de winter ingevroren takken wegknippen, de plant loopt daarna weer opnieuw uit.
-
- Vermeerderen
door delen
-
- Cultivars
geen
-
- Mooi
als solitair of in combinatie met bijvoorbeeld Tricyrtis (paddelelie) en Cornus canadensis (dwergkornoelje)
Comanthosphace dependens (Rostrinucula dependens)
Deze onbekende halfheester valt op door de bijzondere lange bloeiaren die sierlijk overhangen. De bloei begint in de nazomer en gaat door tot aan de eerste vorst. De zilverkleurige twijgen en het grijsgroene blad maken het plaatje compleet van deze prachtige plant. Aantrekkelijk voor vlinders.
Het Groei & Bloei Tienpuntenplan voor klimaatvriendelijk tuinieren
Tuinieren met respect voor de natuur en het klimaat? Alle tuinen van Nederland vormen samen één grote groene oase en daarmee kan iedere tuinier een belangrijke bijdrage leveren aan het tegengaan van klimaatverandering.
#1 voed de bodem en spit liever niet
- Schimmels, bacteriën en bodemdiertjes zorgen voor een gezonde bodem. Planten krijgen daarin een goede start en zijn weerbaarder tegen ziekten.
- Spit zo min mogelijk, zo houd je de bodemstructuur in tact wat belangrijk is voor toe-en afvoer van water & voedingsstoffen.