Afbeelding Oenothera fruticosa ‘Fyrvekeri’

Oenothera fruticosa ‘Fyrvekeri’

Een rijk bloeiende plant met opvallende gele bloemen, de knoppen zijn rood getint. Goed toe te passen in de border maar ook zeer geschikt voor de natuurlijke tuin. Trekt veel insecten aan.
    • Latijnse naam
    • Teunisbloem Oenothera fruticosa 'Fyrvekeri'

    • Nederlandse naam
    • Teunisbloem

    • Familie
    • Onagraceae

    • Zon/halfschaduw/schaduw
    • volle zon, halfschaduw

    • Hoogte
    • 25-50 cm

    • Bloeitijd
    • juni-augustus

    • Type plant
    • vaste plant

    • Bloem (kleur)
    • geel

    • Blad (kleur)
    • groen

    • Standplaats (bodem, vocht)
    • doorlatende, zanderige bodem, verlangt een zonnige, droge standplaats.

    • Vermeerderen
    • door zaaien of delen, stekken is ook mogelijk

    • Cultivars
    • 'Sonnenwende' wordt hoger, tot 80 cm., 'Yellow River' tot 60 cm., 'Erica Robin' blijft lager, tot 40 cm., blad loopt roodbruin uit in voorjaar, rode bloemknoppen en een rode bladverkleuring in de herfst

    • Mooi in combinatie met
    • bijvoorbeeld Salvia nemorosa (salie) en Origanum vulgare (marjolein)

Afbeelding

Het Groei & Bloei Tienpuntenplan voor klimaatvriendelijk tuinieren

Tuinieren met respect voor de natuur en het klimaat? Alle tuinen van Nederland vormen samen één grote groene oase en daarmee kan iedere tuinier een belangrijke bijdrage leveren aan het tegengaan van klimaatverandering.

#1 voed de bodem en spit liever niet

  • Schimmels, bacteriën en bodemdiertjes zorgen voor een gezonde bodem. Planten krijgen daarin een goede start en zijn weerbaarder tegen ziekten.
  • Spit zo min mogelijk, zo houd je de bodemstructuur in tact wat belangrijk is voor toe-en afvoer van water & voedingsstoffen.