Workshop Bomen Enten in Belmonte Arboretum Wageningen

21 februari 2026 t/m 7 maart 2026

21 februari en 7 maart 2026

Wegens succes ook komend voorjaar op herhaling! In het Belmonte Arboretum te Wageningen kun je een 1-daagse workshop ‘bomen enten’ volgen. In deze workshop leer je hoe je op een zogeheten ‘onderstam’ een takje van een andere boom kan laten groeien. Samen groeien deze uit tot een nieuwe boom!

Tijdens deze dag maak je in theorie én praktijk kennis met de techniek van enten.

We gaan aan de slag met appelbomen: je leert een ent van een appelboom plus een onderstam met elkaar te verenigen. De boompjes neem je na afloop mee naar huis en zo kun je een uniek, zelf geënt appelboompje in de tuin planten! 

Onderdeel van de dag is een rondleiding door het prachtige Belmonte Arboretum; bij slecht weer wordt een lezing gehouden. 
Tussen de middag wordt een heerlijke lunch geserveerd.

De opbrengst van deze workshops komt ten goede aan het Arboretum, onder andere voor de aanschaf van nieuwe bomen.

Wanneer:
Zaterdag 21 februari 2026 10.00 – 15.00 uur (aanmelden voor 9 februari) OF
Zaterdag  7 maart  2026 10.00 – 15.00 uur (aanmelden voor 23 februari)

Locatie:
Koetshuis van het Belmonte Arboretum in Wageningen.

Meenemen:
Je hebt een stevig en scherp geslepen mes nodig; een schilmesje volstaat niet. Optioneel kun je een ent-mes bestellen voor € 25,- (je kunt dit vermelden bij  aanmelding).

Aanmelden:
Bij Wim Rademaker, contactpersoon. Tijdig aanmelden is aan te raden: er is plek voor max. 15 deelnemers per dag. De workshop gaat door bij minimaal 8 aanmeldingen per dag.

Meer informatie én een terugblik op de geslaagde workshopdagen van afgelopen jaren vind je op de website van Belmonte Arboretum, Workshop bomen enten 2026 - Belmonte Arboretum

    • LocatieGeneraal Foulkesweg 94-A
      6703 DS Wageningen
      Gelderland
    • Kosten€ 85,- (inclusief rondleiding en lunch)